Εκτός έδρας ισοπαλία για τον Ερμή.

Στο δέυτερο κατά σειρά εκτός εδρας παιχνίδι ο Ερμής ήρθε ισοπαλία 1 – 1 με την ομάδα Ελπίδα Τρίπολης.Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τον Ερμή να εχει την κατοχή της μπάλας αλλά να μην απειλεί με ξεκάθαρες ευκαιρίες.Η ομάδα της Ελπίδας προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να σκοράρει αλλά ο Σακελαρίου απέτρεψε κάθε απειλή πρός την εστία του.

Το δέυτερο ημίχρονο η αλαγή συστήματος και οι εσωτερικές αλαγές θέσεων που έκανε ο προπονητής Γ.Καραγίαννης ο Ερμής πήρε τα ηνία του αγώνα και έκλεισε τον αντίπαλο στην περιοχή του.Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες με τούς Βλάχο,Πολυμενάκο,Δαλιάνη,Κολοβό και Παπαδάτο χωρίς όμως να μπορέσει να σκοράρει.

Στο 73′ μετά απο συνδυασμένη προσπάθια των παικτών του Ερμή ο Κοδέλλας με σούτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1.     Η χαρά όμως δεν κράτησε πολύ,στο 76 ‘η γηπεδούχος ομάδα σε μια αντεπίθεση μετά απο προσπάθια του επιθετικού της να κάνει πάσα η μπάλα κόντραρε στα πόδια αμυντικού του Ερμή και κατέληξε στα δίχτυα.

Στα επόμενα λεπτά ο Ερμής συνέχισε να πιέζει χάνοντας συμαντικές ευκαιρίες με τους Πολυμενάκο,Ιατρίδη,Κοδέλλα χωρίς να μπορέσει να σκοράρει.

Μετά την ισοπαλία αυτή ο Ερμής παρέμεινε στην κορυφή με 7 βαθμούς.

Επόμενος Αγώνας της ομάδας μας  είναι με τον Αχιλλέα Π.Άστρους την Κυριακή 19/2 στο γήπεδο Μελιγούς.