Νίκη στην πρεμιέρα των πλέι οφ για τον Ερμή.

Με νίκη ξεκίνησε ο Ερμής τα πλέι οφ ανόδου,με αντίπαλο την ομάδα της Νεστάνης με το εμφατικό 4 – 0.

Το πρώτο 15λεπτο ήταν αναγνωριστικό καθώς οι δύο ομάδες δεν έχουν παίξει αντίπαλοι την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ο Ερμής ήταν καλύτερος καθόλη την υπόλοιπη διαρκεία του αγώνα και χωρίς να απειληθεί επέβαλε τον ρυθμό του.

Στο 29′ άνοιξε το σκόρ,μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κοδέλλα ο Παπαδάτος με προβολή έκανε το 1-0.

Το 2-0 έκανε μετά από τρία λεπτά 32′ ο Πολυμενάκος με σούτ μέσα από την περιοχή.Έτσι έληξε το ημίχρονο παρόλο που ο Ερμής είχε και άλλες ευκαιρίες να διευρύνει κι άλλο το σκορ με τούς Κολοβό,Ράλλιο και Ιατρίδη.

Στο δέυτερο μισό ο Ερμής ήταν ακόμη καλύτερος  πίεσε ψηλά και έκανε πολλές φάσεις πρός την αντίπαλη εστία.

Το μάτς τελείωσε με δύο τέρματα από τον Κοδέλλα 77′ και Βλάχο 84′(στο ντεπούτο του).

Η εντεκάδα του  Ερμή–Σακελαρίου,Παπαδάτος,Μηρσίνη,Ράλλιος,Πολυμενάκος,Καμπύλης(55’Ρεντούλης),Αντωνίου(60’Βλάχος),Κοδέλλας,Ιατρίδης,Σούρσος(70’Δαλιάνης),Κολοβός.