Εκτός έδρας νίκη για τον Ερμή.

Εκτός έδρας νίκη για τον Ερμή επι του Ηρακλή Βερβαίνων στο Γήπεδο άστρους.

Στο πρώτο 20λεπτό ο Ερμής πατούσε πολύ καλά στον αγωνηστικό χώρο χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους,Κοδέλλα,Ιατρίδη,Κολοβό και Πολυμενάκο.Σιγά σιγά όμως η ομάδα του Ηρακλή πήρε μέτρα στο γήπεδο και με αντεπιθέσεις δημιούργησε ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει αφού ο τερματοφύλακας του Ερμή (Ν.Σακελαρίου) ήταν σε μεγάλη μέρα, αποσοβώντας κάθε ενδεχόμενο κίνδυνο για την εστία του.

Το δέυτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκόλ για τον Ερμή.

Ο Κοδέλλας στο 48’με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο γάμα του τέρματος του Ηρακλή έκανε το 0 – 1.

Το δέυτερο ημίχρονο ο Ερμής ήταν καλύτερος και είχε την κατόχη και έκανε ευκαιρίες με τους Ιατρίδη,Ράλλιο και Καμπύλη.

Δύο φάσεις πρός το τέρμα του Ερμή  δημιούργησε και η ομαδα των βερβαίνων αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας ήταν εκεί αποτρέποντας κάθε κίνδυνο